logo

10 Numara Yağ Operasyonu

 

Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, 3 bin 342 litre madeni yağ ve 2 bin 534 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi, suçüstü yakalanan 4 şüpheli ise gözaltına alındı.

 

Edinilen Bilgiye göre, Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Büro Amirliği ekiplerince Kayseri merkezi’nde araçlara yakıt olarak piyasada 10 numara yağ olarak bilinen tehlikeli karışımlı yakıt satıldığı bilgisinin alınması üzerine araştırma başlatılmış olup yapılan operasyonda takibe alınan İ.G ve A.O nun işyeri ve araçlarında dolum yapılma esnasında operasyon yapılmış ve 3342 litre karışımlı madeni yağ ele geçirilmiştir.

Yine takibe alınan 33 plakalı kamyonetin kasasında bulunan düzenek vasıtasıyla 38 plakalı tır ve çekici ye B.B. ve R.G. isimli şahıslarca kaçak akaryakıt dolumu yapıldığı esnada yapılan operasyonla suçüstünde müdahale edilmiş şahısların araç ve deposunda yapılan aramada 2534 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir.

Yapılan iki operasyon sonucunda toplamda 5846 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. 4 şüpheli hakkında adlı işlemler ve konu ile ilgili araştırma ve soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ