logo

Re’sen Adres Değişikliğinde Yeniden Gsm İstenmeyecek

 

PÜİS’in Girişimleri Sonucunda Re’sen Yapılan Adres Değişikliğinde Yeniden Gsm İstenmeyecek.

 

PÜİS’in girişimleri sonucunda Belediyeler tarafından re’sen yapılan adres değişikliğinde yeniden GSM istenmesi sorunu çözüme kavuşturuldu.

GENEL BAŞKAN İMRAN OKUMUŞ KONUYU İÇİŞLERİ BAKANINA AKTARDI
4 Mayıs 2018 tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Mahalli İdareler Genel Müdürü Ekrem Canalp’le görüşen PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bayilerin GSM’den kaynaklanan sorunları ile ilan ve tabela vergilerini gündeme getirerek çözüm talebinde bulundu. Genel Başkan Okumuş, 28 Mart 2018 tarihinde de bayilerin sorunlarını İçişleri Bakanı Soylu’ya ve Mahalli İdareler Genel Müdürü Canalp’e aktarmıştı. PÜİS bu sorunlara ilişkin kapsamlı raporunu da Kasım 2018’de İçişleri Bakanlığı’na iletmişti.

RE’SEN YAPILAN ADRES DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİDEN GSM İSTENMEYECEK
PÜİS’in çözümlenmesi istediği sorunlardan biri olan belediyeler tarafından yapılan adres değişikliğinde yeniden GSM istenmesi çözüme kavuşturuldu. İçişleri Bakanlığı konuya ilişkin 81 ilin valisine gönderilmek üzere bir genelge hazırladı. 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi şöyle; “Belediyeler tarafından re’sen yapılan numaralama çalışmaları nedeniyle numarası değişen veya mahalle, semt, meydan, bulvar, cadde, sokak veya bina gibi adres bileşenleri isim değişikliğine tabi tutulan iş yerleri için yeniden ruhsat düzenlenmeyip yalnızca ruhsatta yer alan adres bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ